Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O RASNOJ ŽIVINI
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Beli proliv

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 75
Datum upisa : 21.05.2011
Lokacija : Beograd

Beli proliv Empty
PočaljiNaslov: Beli proliv   Beli proliv Icon_minitimePon Jul 11, 2011 11:13 pm

Beli proliv kod živine

Beli proliv 28062010

Beli proliv 28062011

Iako su bili odvojeni po jatima i mestima gde se kreću i spavaju,iz sva četiri jata je uginulo po nekoliko komada.
Ovde se vidi dve vrste proliva koji su imali.U jednoj vrsti se nalazilo kao parče nekog tkiva.Kada sam prvu uginulu bramu odnela veterinaru na pregled odmah ju je otvorio i rekao zapaljenje creva i jetra joj se sva raspala.Da li to može biti od neke hrane možda?Jele su koncentrat za piliće,jedinicu,rendana jaja,ponekad rendane sveže šargarepe i ostalo su bile na ispaši po ceo dan.Travu i voće ne prskam,plac nikada nije tretiran pesticidima.

Jedino da nije preko pacova,ali ni njih nije bilo,nikada ni jednog nisam videla ni čula u blizini.Ni u objektima ni napolju.

Katastrofa
No
Nazad na vrh Ići dole
https://koka.serbianforum.info
Marija

Marija


Broj poruka : 4
Datum upisa : 03.06.2011
Lokacija : Mladenovac

Beli proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli proliv   Beli proliv Icon_minitimeSre Jul 13, 2011 12:07 am


Žao mi je što ti se to desilo Sad

Nama je prošle godine od tog proliva uginulo 50 tovnih pilića,ni jedan nije ostao.Mama uopšte nije primetila jer su bili u šupi a imamo mnogo stoke.Kad je ujutru ušla da ih nahrani bilo ih je živih samo još 7 komada,ali su i oni za dva sata uginuli Crying or Very sad
Sve je trajalo oko 15 sati maksimalno,od kad je bila kod njih.Toliko se razočarala i potresla da ove godine nismo ni uzeli piliće.A imali su oko mesec dana.
Mogu da zamislim kako se osećaš,pogotovo kad gajiš tu rasnu živinu.Veliki je to ubitak prvo emotivni,a bogami i finansijski.
Šta da se radi,možda je to sve prirodna selekcija,znaš kako se kaže,ako ima veka ima i leka.

Takvih dogadjaja se i ja plašim,kakva sam žalostiva,sve može da me rasplače

Sad
Nazad na vrh Ići dole
Marija

Marija


Broj poruka : 4
Datum upisa : 03.06.2011
Lokacija : Mladenovac

Beli proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli proliv   Beli proliv Icon_minitimeSre Jul 13, 2011 12:19 am

No
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 75
Datum upisa : 21.05.2011
Lokacija : Beograd

Beli proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli proliv   Beli proliv Icon_minitimeSre Jul 13, 2011 12:30 am

Hvala ti,ali ja to još ne mogu da zaboravim Crying or Very sad

Treba se zaista naoružati znanjem i pričati sa ljudima koji su iskusili to,da li postoji preventiva,neki prirodni lekovi,šta se davalo u prošlosti?
Ranije nije bilo svih ovih preparata,ali su koke postojale i tada,verujem zdravije nego danas.
Raspitaću se,a verujem da će neko znati i napisati nešto o tome
Nazad na vrh Ići dole
https://koka.serbianforum.info
Ceca

Ceca


Broj poruka : 38
Datum upisa : 10.07.2011

Beli proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli proliv   Beli proliv Icon_minitimeUto Sep 13, 2011 12:59 am

Evo šta treba da se učini u slučaju belog proliva:

Pripremite pribor

Potrebno vam je,imajte to stalno u kući:

-Kapi Enrocin 10%
-Mali špric za injekcije

Pretpoostavljam da svi pazite na ponašanje svojih životinja a i na izgled njihove stolice.Pre belog proliva pojavljuju se simptomi dremanja na nogama,prestanak svih aktivnosti(ne hodaju,ne jedu,ne piju,opuste krila i na kraju samo leže zatvorenih ociju)do uginuca.

-Uzmite Enrocin 10% kapi od veterinara- na 1 litar vode ide 12 kapljica.
-Sipajte te vode sa lekom,1dl u neku posudu i potopite parče hleba da omekša.
-Umešajte u to 2-3 kašike koncentrata i napravite meku smesu.
-Napunite mali špric tom vodom sa lekom

Stavite bolesnu koku(primer)u krilo da joj glava bude na desnoj strani (ako ste dešnjak),levom rukom joj otvorite kljun i kapnite jednu kap Enrocina direktno iz flašice u grlo,a onda pola šprica vode sa lekom.Kad proguta to,stavite joj direktno u kljun 4-5 loptica smese koje ste napravili i neka to proguta,pa joj ušpricajte onu drugu polovinu šprica vode sa lekom.
Ponovite to još jednom sa hranom i špricem vode sa lekom i tako 3 puta na dan.Istog dana će im biti bolje,a sve to ponavljajte 5 dana.Bez obzira koliko je jato i da li su ostali bolesni,sipajte im odmah Enrocin u vodu za piće svima kao preventivu.

Posmatrajte stolicu,istog dana će se popraviti,neće biti tečna a već sutradan možda bude potpuno čvrsta.

Noćas smo do 2h ujutru prijateljica i ja spašavali njeno jato Australorpa,12 koka je bilo bolesno.Videla je sinoć taj proliv,nismo znale koliko je trajalo od prvog pojavljivanja,ali evo sad mi javlja da su dobro,počele su da jedu i nijedna nije više uginula,osim dve pre nego što me je zvala.

Da,još da dodam,za piliće pravite male kuglice,pola cm u prečniku,a za velike može i 1 cm,ne treba baš da se dave sa time.
Eto toliko od mene,ako nešto nije jasno,pitajte.

Pivo
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Beli proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Beli proliv   Beli proliv Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Beli proliv
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ž I V I N A :: Prevencija i bolesti-
Skoči na: